Hania Włodarczyk uczęszczająca na zajęcia do PMDKiS w Wieluniu wystąpi 12 marca w The Voice Kids!

Wspaniała wiadomość!SmileSurprisedLaughing 12 marca 2021 r. Hanna Włodarczyk uczęszczająca na zajęcia do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu wystąpi w popularnym programie telewizyjnym The Voice Kids. Hania ma 11 lat. Występuje na scenie i kształci swoje umiejętności wokalne pod okiem Zofii Szpikowskiej od 4. roku życia. Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali piosenki.
Brała udział w koncertach z zespołami jazzowymi Michał Rorat Trio oraz Kajetan Borowski Trio. Na swoim koncie, mimo młodego wieku, ma udział w wielu warsztatach i projektach muzycznych, oraz nagraniu płyt: „Zawierszowani” - wiersze polskich poetów z muzyką Zofii Szpikowskiej oraz ostatnio, wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Wieluniu oraz Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury i Sportu w Wieluniu, w projekcie kulturalnym pn. „Nasze korzenie - nasza wielka duma!”, którego tematem jest promocja i utrwalenie muzyki ludowej ziemi wieluńskiej, finansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 oraz Powiatu Wieluńskiego.
Do udziału w castingu do programu The Voice Kids namówiła Hanię p. Zofia Szpikowska. Cała przygoda rozpoczęła się w maju 2020 r. od wypełnienia formularza i wysłania nagrania do programu. Udało się przejść precasting internetowy, scouting produkcyjny, a dziś oczekujemy na premierę odcinka, w którym wystąpi Hania. Przesłuchania w ciemno z jej udziałem odbędą się w najbliższy piątek, 12 marca 2021 r. od godz. 20.30. Hania wystąpi w jednym w dwóch odcinków emitowanych tego dnia w TVP2. W castingach on-line wzięło udział 7 tysięcy dzieci, spośród których do dalszego etapu na przesłuchania w ciemno, który daje możliwość zaprezentowania się przed jurorami wybrano zaledwie 80 z nich.

Trzymamy kciuki za Hanię i zapraszamy do oglądania piątkowego odcinka z udziałem młodej i niezwykle zdolnej wokalistki z Wielunia uczestniczki zajęć wokalnych w PMDKiS. Laughing

Wyniki XXII Wojewódzkiego konkursu plastycznego, pt. "Dziś inne niż wczoraj"

Wyniki XXII Wojewódzkiego konkursu plastycznego, pt. "Dziś inne niż wczoraj" - 1 marca 2021 r.

Informujemy, że dyplomy oraz nagrody będą do odbioru w sekretariacie PMDKiS (ul. 3 - go Maja 29)
OD 9 MARCA 2021 r.

III miejsce dla Antoniego Michałczyka na przeglądzie instrumentalistów

W dniu 25 lutego 2021 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim ogłosił wyniki XIII Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Instrumentalistów, na którym podopieczny pana Zbigniewa Szpikowskiego - Antoni Michałczyk zajął III miejsce.
Gratulujemy Smile

Informacja - zajęcia na BASENIE

Informujemy, że w dniu 12 lutego 2021 r. (piątek) wznawiamy LaughingLaughingLaughing zajęcia pływania na KRYTEJ PŁYWALNI WOSiR.
Godziny zajęć pozostają te same, jakie były przed zamknięciem.  

Trzecie miejsce CHÓRU i ZESPOŁU MUZYKI DAWNEJ na ogólnopolskim festiwalu

Chór i zespół muzyki dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zajął 3 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Dzisiaj w Betlejem".

Kolejne sukcesy wokalistek PMDKiS

I NAGRODA dla HANI WŁODARCZYK w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2021. W festiwalu brało udział aż 700 podmiotów wykonawczych.

Również I MIEJSCE dla ALEKSANDRY PŁATEK na gali finałowej VII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Kolędujemy razem", która odbyła się 29 stycznia 2021 r.

Obie wokalistki to podopieczne pani Zofii Szpikowskiej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów Laughing

Drugie miejsca na II Festiwalu "Kolędy i Pastorałki z Serca" w Bolesławcu

Wokaliści z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podopieczni pani Zofii Szpikowskiej zajęli w swoich kategoriach drugie miejsca na II Festiwalu "Kolędy i Pastorałki z Serca" organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Bolesławcu. Byli to:

  • Domagała Julia
  • Płatek Franciszek
  • Płatek Aleksandra
  • Włodarczyk Adrianna
  • Włodarczyk Hanna

Jeszcze w świątecznym nastroju ...

Dziecięcy zespół wokalny zaprasza do obejrzenia i wysłuchania pastorałek "Gloria" oraz "Maria z Nazaretu".
Podopieczni p. Anety Włodarczyk wzięli udział w planie zdjęciowym do świątecznych clipów.
Serdeczne podziękowania dla Proboszcza Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czarnożyłach, ks. Marka Jelonka za życzliwą współpracę i użyczenie miejsca.
Gratulujemy wychowankom pani Anety Włodarczyk kolejnych udanych nagrań.
"Gloria"
 
"Maria z Nazaretu"