Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców w ramach "IMS 2020-2021"

W dniach 15-16.10.2020 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białej zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2020-2021”. Organizatorem zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zgłosiły się 3 szkoły, które zagrały systemem „każdy z każdym”. W obu kategoriach wygrała szkoła z Osjakowa.

Wyniki szczegółowe

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2020/21

08.10.2020 r. na obiektach WOSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2020/21. W rywalizacji dziewcząt (8 x 900m) wygrały reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego przed Zespołem Szkół nr 1, a wśród chłopców (8 x 1200 m) przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 przed II Liceum Ogólnokształcącym. Zwycięskie reprezentacje awansowały do Półfinału Mistrzostw Województwa, które odbędą się 13.10.2020 r. w Sieradzu.

Wyniki szczegółowe

II miejsce w Mistrzostwach Polski

W dniu 27.09.2020 r. w Kaliszu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. W kategorii Młodziczki olbrzymi sukces odniosły zawodniczki MLKS Wieluń trenujące w sekcji Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu prowadzonej przez trenera Romana Kozłowskiego zajmując II miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: Julia Pietrzak, Natalia Pietrzak, Klaudia Piśniak, Joanna Głowinkowska.
Składamy serdeczne gratulacje zawodniczkom, które są uczennicami Szkoły Podstawowej w Skomlinie oraz trenerowi i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Licealiady 2020/2021

W dniu 23.09.2020 r. poznaliśmy mistrzów powiatu wieluńskiego szkół ponadpodstawowych w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody odbyły się w na obiektach WOSiR-u w okolicy stadionu i w „lasku”. Wśród dziewcząt wygrała Anna Lipieta z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, a wśród chłopców poza zasięgiem rywali był Igor Mikołajczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu. Drużynowo rywalizację wśród dziewcząt wygrały reprezentantki z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, wśród chłopców reprezentanci Zespołu Szkół nr 2.

Wyniki szczegółowe dziewczęta

Wyniki szczegółowe chłopcy

Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Powiat Wieluński otrzymał

z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

dofinansowanie na zadanie pn.

„Termomodernizacja budynku Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu oraz przebudowa wewnętrznej instalacji CO”

Łączna wartość otrzymanego dofinansowania w postaci dotacji i pożyczki wynosi 243.942,00 zł

Termin zakończenia realizacji zadania ustalony został na 31.10.2017 r.