Wycieczka do Chorwacji - 10-18.08.2016 r.

Podczas wycieczki edukacyjnej do Chorwacji uczestnicy zwiedzili:

- miasto Senj i twierdzę Nehaj

- wyspę Rab (miasto Rab, plaża San Marino)

- miejscowość Novi Vinodolski

- wyspę Krk (miasto Krk, plaża Vbrnik, przeprawa łodzią z Crikvenicy do miejscowości Vbrnik)

- wyspę Pag (miasto Novalija, plaża Zrce)

- miasto Zagrzeb

Wakacyjny wypoczynek organizowany przez PMDKiS - zdjęcia

ŁEBA

8.07.-21.07.2016

 


 

PORONIN

17.07.-26.07.2016

 

Spektakle teatralne w PMDKiS - 22.06.2016 r.

W dniu 22 czerwca 2016 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbyły się spektakle teatralne.
Zaprezentowane zostały przez dziecięcą grupę teatralną i młodzieżową grupę teatralną pod kierunkiem Pana Jarosława Strzały. Spektakle były podsumowaniem całorocznej pracy grup. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zebraną publiczność.

Emdekolada - edycja XXIV

W dniu 16 czerwca 2016 r. odbyła się XXIV edycja koncertu zespołów i solistów kół artystycznych działających w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Wieloletnia tradycja koncertu jest podsumowaniem całorocznej pracy i jednocześnie możliwością zaprezentowania się na "Scenie pod morwą" uczestników zajęć kół artystycznych.

 

Piątek i sobota pełne sukcesów dla wychowanków PMDKiS

W dniu 10 czerwca 2016 r. wokalistka Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu, podopieczna Pani Zofii Szpikowskiej, Adrianna Włodarczyk wyśpiewała wyróżnienie na 21 Konkursie Piosenki "Wygraj Sukces" w Tarnobrzegu. Tego samego dnia podopieczni Pana Zbigniewa Szpikowskiego powrócili z nagrodami ze Świdnicy. Wzięli oni udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Keyboardowym pod Patronatem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego zajmując:

Antoni Dybka - I miejsce

Dominik Ciupa - wyróżnienie

Kacper Smugowski - wyróżnienie

Ponadto ten sam skład instrumentalistów, dzień później (11 czerwca), wziął udział w 18. Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Muzyki Elektronicznej PRELUDIUM 2016 w Łodzi.

Antoni Dybka zajął III miejsce, a Dominik Ciupa i Kacper Smugowski zdobyli wyróżnienia.

Gratulujemy! 

Koncert w wykonaniu uczestników kół gitarowych PMDKiS - 9.06.2016 r.

W dniu 9 czerwca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się koncert gitarowy. W koncercie wystąpiły dzieci i młodzież - uczestnicy kół gitarowych, których nauczycielem jest p. Andrzej Freus. Występ był podsumowaniem całorocznej pracy kół w roku szkolnym 2015/2016. Koncertu z wielką uwagą wysłuchali rodzice, babcie, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Swój zachwyt wyrazili gromkimi brawami.

Kolejne osiągnięcia wokalistek PMDKiS, tym razem na festiwalach międzynarodowych

W miniony weekend wokalistki z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podopieczne Pani Zofii Szpikowskiej walczyły dzielnie na międzynarodowych festiwalach. Julia Zadworna wystąpiła w finale 37. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie - znalazła się ona wśród 10 najlepszych.
Inna część reprezentacji PMDKiS brała udział w Międzynarodowym Festiwalu "Kluczborskie Trele" w Kluczborku, gdzie:

Ada Włodarczyk wyśpiewała I miejsce

Maja Ciach - wyróżnienie

OGROMNE BRAWA!