Wycieczka edukacyjna do Senj w Chorwacji 2017

W dniach 9-17 sierpnia 2017r. 43 osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w kolejnej edukacyjnej wycieczce do Chorwacji. Młodzież zwiedziła adriatyckie wyspy: Krk, Rab, Pag, mogła plażować na plażach w następujących miejscowościach: Crikvenica, Malinska, Zrce, Baśka, Lopar, Senj. Podczas wyprawy uczestniczyliśmy w Senjskim Letnim Karnawale w zaprzyjaźnionym z powiatem wieluńskim miastem Senj, gdzie też korzystaliśmy z gościnności miejscowej szkoły. W drodze powrotnej zwiedziliśmy stolicę Chorwacji Zagrzeb. Organizatorem wyjazdu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Towarzystwo Polsko Chorwackie Jadransko - Wielun.

Keyboardowe sukcesy - czerwiec 2017

W dniu 9 czerwca 2017 roku w Krakowie czterech keyboardzistów z PMDKiS w Wieluniu brało udział w V Ogólnopolskim Konkursie Keyboardowym. Patronat nad przeglądem objęło Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego. Do konkursu przystąpiło łącznie 38 wykonawców z różnych ośrodków z Polski. Nasi reprezentanci dzielnie walczyli w Krakowie. Szymon Kaczmarek zajął I miejsce w kat. klas ponadgimnazjalnych,  Dominik Ciupa zajął III miejsce w kat. gimnazja, Antoni Dybka w kat. kl. IV-VI otrzymał wyróżnienie , natomiast Kacper Smugowski dyplom za udział. 

Ponadto w dniu 10.06.2017 r. dwóch keyboardzistów z PMDKiS wzięło udział w Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Muzyki Elektronicznej - PRELUDIUM 2017 organizowanym w Łodzi. Każdy z grona 16 finalistów konkursu zaprezentował się w trzech określonych regulaminem gatunkach muzycznych. Kacper Smugowski zdobył wyróżnienie w kat. 10-12 lat, natomiast Dominik Ciupa otrzymał dyplom za udział. Należy podkreślić, że festiwal Preludium jest bardzo profesjonalnie przygotowaną imprezą pod każdym względem, a cała ekipa organizatorów pod przewodnictwem pana Mateusza Błażejewskiego czyni wszelkie starania aby poziom organizacyjny był jeszcze wyższy.

Serdecznie gratulujemy naszym uczestnikom oraz instruktorowi panu Zbigniewowi Szpikowskiemu!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1501219629898387&id=170118143008549&substory_index=0

Zakończenie roku szkolnego chóru w filharmonii - 23.06.2017 r.

Chórzyści z PMDKiS oraz miłośnicy muzyki klasycznej uczestniczyli w piątek 23 czerwca 2017 w koncercie w Filharmonii Częstochowskiej. Program koncertu był następujący:

T. Albinoni – Koncert obojowy d-moll op. 9 Nr 2
A. Vivaldi – Koncert na 2 oboje a-moll
G. F. Haendel – Powrót Królowej Saby z oratorium „Salomon”
P. Dukas – Villanelle (na waltornię)
J. Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47

Wykonawcy:

Adam Klocek – dyrygent

Magdalena Ziarkowska –skrzypce

Marek Limanowski – obój

Wojciech Pompka – obój

Stanisław Przygoda - waltornia

Małgorzata Jeruzal - słowo o muzyce

Koncert dostarczył wszystkim uczestnikom wycieczki niezapomnianych wrażeń artystycznych.

 

Spektakle teatralne w PMDKiS

W dniach 21 i 22 czerwca 2017 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zaprezentowały się grupy teatralne prowadzone przez pana Jarosława Strzałę. Przygotowane w bieżącym roku szkolnym spektakle to efekt całorocznej pracy dwóch grup, które mogły zaprezentować się przed swymi rodzicami - jednak mamy nadzieję, że w początku nowego roku szkolnego ponownie zobaczymy ich występ dla szerszej widowni. Gratulujemy występu i oczekujemy kolejnych udanych spektakli.

Koncert Keyboardowy - 19 czerwca 2017 r.

W dniu 19.06.2017 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się Koncert Keyboardowy w wykonaniu podopiecznych pana Zbigniewa Szpikowskiego. Koncert był podsumowaniem całorocznej pracy kół w roku szkolnym 2016/2017. Gratulujemy wszystkim wykonawcom udanych występów!

Występ dzieci i młodzieży z PMDKiS na Dniach Wielunia 2017

W dniu 17.06.2017 r. wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zaprezentowali się podczas Dni Wielunia na scenie w parku im. Żwirki i Wigury. Podopieczni Pań Zofii Szpikowskiej i Anety Włodarczyk zaprezentowali swe wokalne umiejętności, taneczne występy to grupy prowadzone przez panie Grażynę Kaczmarek, Danielę Baranowską i pana Rafała Janeckiego, podczas godzinnego występu naszych wychowanków nie zabrakło keyboardzistów, z którymi zajęcia prowadzi pan Zbigniew Szpikowski.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom kolejnego udanego występu.