Błąd
  • insufficient image data in file `/home/j8075/domains/old.pmdkis-wielun.pl/public_html/cache/preview/313e1f39aa62757740988a04bac61480.jpg' @ error/jpeg.c/ReadOneJPEGImage/1135

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 2018

insufficient image data in file `/home/j8075/domains/old.pmdkis-wielun.pl/public_html/cache/preview/313e1f39aa62757740988a04bac61480.jpg' @ error/jpeg.c/ReadOneJPEGImage/1135

W dniach 8-16 sierpnia 2018 r. 41 osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w kolejnej edukacyjnej wycieczce do Chorwacji. Młodzież zwiedziła adriatyckie wyspy: Krk, Rab, Pag, mogła odpoczywać na plażach w następujących miejscowościach: Crikvenica, Novi Vinodolski, Punat, Vbrnik, Lopar, Senj. Podczas wyprawy uczestniczyliśmy w Senjskim Letnim Karnawale w zaprzyjaźnionym z powiatem wieluńskim mieście Senj, gdzie też korzystaliśmy z gościnności miejscowej szkoły. W drodze powrotnej zwiedziliśmy stolicę Chorwacji Zagrzeb. Organizatorem wyjazdu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Towarzystwo Polsko Chorwackie Jadransko - Wieluń.

{gallery}rok_2017_2018/Chorwacja_2018{/gallery}

II Turnus półkolonii w PMDKiS

W piątek 6 lipca zakończył się II turnus półkolonii zorganizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Przez pięć dni 33 osobowa grupa dzieci uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej placówki. Podczas półkolonii dzieci brały udział w zajęciach sportowych, tanecznych, wokalnych, plastycznych, grali na bębnach afrykańskich djembe. Uczestnicy półkolonii odwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej, byli na filmie Cudowny Chłopak w wieluńskim kinie, wyjechali na całodzienną wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Strobinie. Uczestników półkolonii odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, którzy zapoznali ich z zasadami ratownictwa – pokaz ten połączony był z zaprezentowaniem możliwości ratownictwa wodnego przy pomocy psa ratownika.
Dziękujemy wszystkim pracownikom PMDKiS, którzy przyczynili się do udanego drugiego turnusu Półkolonii.

I Turnus półkolonii w PMDKiS

W dniach 25.06 -29.06.2018 roku w Powiatowy Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu został zorganizowany pierwszy turnus półkolonii dla 33 osobowej grupy dzieci. Uczestnicy półkolonii pod nadzorem nauczycieli naszej placówki realizowali tygodniowy program obejmujący m.in. zajęcia plastyczne, wokalne, taneczne, sportowe, Djembe. Program obejmował również wyjście do Muzeum Ziemi Wieluńskiej z warsztatami, wyjście do kina, wyjście na krytą pływalnię oraz całodzienny wyjazd do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Uczestników półkolonii odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, którzy zapoznali uczestników z zasadami ratownictwa – pokaz ten połączony był z zaprezentowaniem możliwości ratownictwa wodnego przy pomocy psa ratownika.
Dziękujemy wszystkim pracownikom PMDKiS, którzy przyczynili się do udanego pierwszego turnusu Półkolonii.

Srebrny Dyplom chóru PMDKiS na Międzynarodowym Festiwalu w Międzyzdrojach

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z Wielunia zdobył Srebrny Dyplom w 53. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach w konkursie Musica Sacra. Festiwal trwał od 17 do 22 czerwca. Przesłuchania w konkursie Musica Sacra odbywały się w dniu 20 czerwca w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach. Jury w składzie: Krystyna Stańczak-Pałyga (wiceprezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie) - przewodnicząca, Prof. Rolandas Daugela (Vytautas Magnus University w Kownie), Prof. dr hab. Elżbieta Krzemińska (UMCS w Lublinie) oraz Ks. prałat dr Marian Jan Wittlieb (Proboszcz Parafii Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach) oceniało 12 chórów, które zostały zakwalifikowane do konkursu po przesłaniu nagrań w marcu bieżącego roku. Chór PMDKiS z Wielunia wykonał pięć utworów muzyki sakralnej:

Psalm 25, muz. Mikołaj Gomółka, opr. Włodzimierz Sołtysik

O Matko Miłościwa, muz. Anonim,  opr. Jacek Sykulski

Bogorodice Dievo radujsia - Anonim

Ave Maria - muz. David Hamilton

Pater noster - muz. Piotr Jańczak.

Chórowi akompaniował Zbigniew Szpikowski.

Jakub Jurdziński: chciałem bardzo serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim członkom chóru za piękny śpiew i wspaniałą postawę. Dziękuję również rodzicom i opiekunom za pomoc i wsparcie w organizacji wyjazdu na festiwal. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Zbigniewa Szpikowskiego za akompaniament i pomoc podczas wyjazdu.

Chór PMDKiS reprezentowało 30 dziewcząt. Pobyt w Międzyzdrojach trwał od 18 do 20 czerwca. Oprócz udziału w konkursie zespół brał udział w koncertach festiwalowych podziwiając znakomite chóry z Polski oraz innych krajów.

EMDEKOLADA 2018

W dniu 14.06.2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbyła się XXVI edycja koncertu zespołów artystycznych EMDEKOLADA. Podczas plenerowej imprezy zaprezentowały się koła tańca nowoczesnego, tańca towarzyskiego, rytmiki, czirliderki, wokaliści, chór, instrumentaliści koła keyboardowego. Wszyscy uczestnicy dzisiejszej imprezy mogli wysłuchać porad policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu dotyczących zasad bezpieczeństwa jakie powinno się przestrzegać szczególnie podczas zbliżających się wakacji. Gratulujemy wszystkim występującym podczas tegorocznej edycji EMDEKOLADY oraz dziękujemy nauczycielom i pracownikom PMDKiS za zorganizowanie dzisiejszej imprezy. Zdjęcia z drona wykonał Miłosz Placek - firma TerraFLY https://www.terrafly.pl/

Prezentacje keyboardzistów 2018

W dniu 12.06.2018 roku na scenie "Pod morwą" w Powiatowym Młodzieżowy Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbyły się prezentacje wychowanków kół keyboardzistów prowadzonych przez pana Zbigniewa Szpikowskiego. Młodzi instrumentaliści mogli zaprezentować się przed swoimi kolegami, rodzicami, znajomymi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanego występu.