Turniej Mini Siatkówki kl. IV i mł. - "POŻEGNANIE DWÓJEK"

W dniu 9.06.2018 r. w sali SP Wierzchlas odbył się kończący intensywny sezon Turniej Mini Siatkówki kl. IV i mł. - "POŻEGNANIE DWÓJEK". W zawodach wzięło udział 6 zespołów (5 z MOS-u Wierzchlas i 1 z SIATKARZA Wieluń), grano systemem 'każdy z każdym'. Końcowa kolejność: 1) Lena Włodarska, Julia Urbanek (komplet zwycięstw, 15 turniej '2' w tym roku szkolnym!); 2) Anna Malikowska, Wiktoria Papierkowska; 3) Marta Michnik,Maja Szczepaniak (SIATKARZ); 4) Julia Mostowa, Rozalia Parzyjagła; 5) Martyna Janas, Oliwia Sakowska; 6) Magdalena Kuśmierek, Malwina Janas. Nagrody - dyplomy i medale dla wszystkich uczestniczek ufundował PMDKiS w Wieluniu.

Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Plażowej Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2017/18

5 czerwca 2018 r. na obiektach sportowych MOSIR w Sieradzu rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2017/18. W rywalizacji dziewcząt turniej wygrały Monika Janecka, Paulina Buczak i Wiktoria Paduszyńska z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, które awansowały do Finału Mistrzostw Województwa. W rywalizacji chłopców 3 miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu – Artur Bartosik, Karol Szczupak i Paweł Białek. Dziewczęta z I LO w drodze do zwycięstwa w turnieju pokonały kolejno: II LO Zduńską Wolę, II LO z Sieradza, w półfinale II LO ze Zduńskiej Woli i w finale I LO z Łasku. Trenerem drużyny był Andrzej Strzała. 5 miejsce w tym turnieju wywalczyły reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.
W rywalizacji chłopców reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu zajęła 3 miejsce przegrywając w zaciętym półfinale z II LO z Sieradza 2: 0, mając w każdym z setów piłki setowe. Trenerem drużyny chłopców był Dariusz Fitas. 4 miejsce w tym turnieju zajęli reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Turniej wygrali ubiegłoroczni Mistrzowie województwa  reprezentanci z I LO w Sieradzu.

Finał KINDER+SPORT w kat. '2' i '3' dziewcząt - TUSZYN 2018

30.05.2018 r. w sali gimnastycznej SP nr 1 w Tuszynie odbył się finał KINDER+SPORT w kat. '2' i '3' dziewcząt będący jednocześnie eliminacjami do FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO (w pierwszej dekadzie lipca w Zabrzu - po 2 najlepsze zespoły z każdej  kategorii wiekowej). Spośród finałowych drużyn '2' bezkonkurencyjne okazały się ekipy CZWÓRKI ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI (trener -MARIAN BACHULI, który po raz 24-ty pojedzie na FINAŁ !!!) i ŁASKOVII I ŁASK (w bezpośredniej konfrontacji minimalnie lepsze były dziewczęta z Aleksandrowa). Zespół MOS-u Wierzchlas po nawiązywaniu walki z drużynami z miejsc V - VI musiał walczyć o miejsca dalsze - gdzie po wygraniu 2 : 1 ze SKRĄ II ostatecznie zajął IX m-ce (gorszy stosunek setów). W rywalizacji '3' zdecydowanie najlepsze były dziewczęta SP 10 I TOMASZÓW MAZOWIECKI (dawniej DARGFIL), które w finale ograły zespół LIBERO VIP ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI. Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy, drużyny z podium medale i nagrody od głównego sponsora. Miłym akcentem było nagrodzenie szkoleniowców, którzy uzyskali awans dyplomami dla SUPER TRENERÓW! Powodzenia w ZABRZU!!!

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Plażowej Piłce Siatkowej - Licealiada 2017/18

28.05.2018 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2017/18. W rywalizacji chłopców wygrała drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w składzie Artur Bartosik, Karol Szczupak i Brożyński  Dawid, drugie miejsce wywalczyła również drużyna ZS nr 2: Wróbel Wojciech i Białek Paweł (opiekunem obu drużyn był Dariusz Fitas ), a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z ZS nr1: Mateusz Golus, Kamil Szeląg i Hubert Walkowiak. W rywalizacji dziewcząt wygrały Monika Janecka i Paulina Buczak z I Liceum Ogólnokształcącego przed koleżankami ze swojej szkoły: Julią Tomczak i Wiktorią Paduszyńską (opiekunem obu drużyn był Andrzej Strzała), a na trzecim miejscu rywalizację zakończyły dziewczęta z ZS nr 1:Natalia Lichosik i Maja Golańska.

Punktacja drużynowa szkół

Chłopcy : 1. ZS nr 2; 2. ZS nr 1; 3. I LO; 4. II LO; 5. ZS nr 3

Dziewczęta: 1. I LO; 2. ZS nr 1; 3. II LO; 4. ZS nr 2; 5. ZS nr3

 

Finał Powiatowy Szkół w Piłce Nożnej Chłopców w ramach "IMS 2017-2018"

W dniu 22.05.2018 r. w Białej został rozegrany Finał Powiatowy Szkół w Piłce Nożnej Chłopców w ramach „IMS 2017-2018”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa w Białej. W mistrzostwach wzięło udział 14 szkół, które wcześniej grały w czterech grupach eliminacyjnych. Szkoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne, zagrały w finale powiatowym, który został rozegrany na stadionie w Białej. Szkoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Mistrzem Powiatu Wieluńskiego w ramach „ IMS 2017-2018” został zespół Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Białej. Oba te zespoły będą reprezentowały nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 30 maja 2018 r. w Wieluniu.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach "IMS 2017-2018"

W dniu 21.05.2018 r. na „Orliku” w Wieluniu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach „IMS 2017-2018”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz WOSIR Wieluń i Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu. W mistrzostwach wzięło udział 10 szkół, 6 w kategorii dziewcząt i 4 w kategorii chłopców. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Ostrówku, a drugie Szkoła Podstawowa w Mierzycach. Z kolei w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu, a druga była Szkoła Podstawowa w Czarnożyłach. Zespoły, które zajęły  miejsca I-II,  zagrają w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 6 czerwca 2018 r. w Burzeninie. 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Półfinał KINDER+SPORT '2' dziewcząt

W dniu 19.05.2018 r. w ŁASKU odbył się jeden z dwóch półfinałów '2' dziewcząt (drugi w Aleksandrowie Łódzkim). Bardzo udany występ zanotowały zawodniczki drużyny MOS WIERZCHLAS I w składzie: Wiktoria Papierkowska, Julia Urbanek, Lena Włodarska po wygraniu po 2 : 0 z UKS-em AS Zduńska Wola, UKS-em I Ozorków i SP I Sulejów wygrały 'swoją' grupę i uzyskały wymarzony awans do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO, który odbędzie się w Tuszynie 30.05.2018 r. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie będą jedyną wiejską drużyną nie tylko w swojej grupie wiekowej, ale jedyną w ogóle spośród dziewcząt i chłopców wszystkich kategorii wiekowych tegorocznej edycji KINDER+SPORT (razem 57 drużyn!). W finale weźmie udział wyjątkowo 9 drużyn: aż 3 - LIDER Konstantynów, 2 - ŁASKOVIA Łask, CZWÓRKA Aleksandrów Łódzki, SKRA II Bełchatów, VOLLEYTEAM I Żychlin i MOS I Wierzchlas.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców w ramach "IMS 2017-2018"

W dniu 16.05.2018 r. na obiektach przyszkolnych w Ostrówku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców w ramach „IMS 2017-2018”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa w Ostrówku. W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn dziewcząt i 7 chłopców. Zarówno w kat. dziewcząt jak i chłopców najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, a drugie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mierzycach. Zespoły, które zajęły miejsca I-II wezmą udział w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 29 maja 2018 r. w Sieradzu.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Pierwszy turniej tegorocznej edycji KINDER+SPORT

W sobotę 12.05.2018 r. w nowoczesnej i robiącej wrażenie hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie pierwszy turniej tegorocznej edycji KINDER+SPORT w kategorii '2' dziewcząt. Spośród 20 startujących drużyn awans do szczebla półfinałowego uzyskali mistrzowie i wice mistrzowie 6 grup - razem 12 zespołów. Po 3 zespoły z ŁASKOVII ŁASK I MOS-u WIERZCHLAS, 2 zespoły SKRY BEŁCHATÓW i po jednym LIBERO PAJĘCZNO, WKS WIELUŃ, SPS ZDUŃSKA WOLA I UKS AS ZDUŃSKA WOLA. Zawody półfinałowe odbędą się 19.05. w ŁASKU. Z 20 drużyn podzielonych na 4 grupy do ścisłego finału awansują tylko zwycięzcy grup. MOS I - Wiktoria Papierkowska, Julia Urbanek,Lena Włodarska; MOS II - Anna Malikowska, Amelia Młynarczyk, Oliwia Sakowska; MOS III - Martyna Janas, Magdalena Kuśmierek, Julia Mostowa.