Archiwum 2014/2015

 


 

Powiatowy Festiwal Piosenki 2015

25 maja (poniedziałek) odbył się XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Wieluń 2015. Na festiwal napłynęło 57 zgłoszeń. Jury festiwalu, w składzie: Halina Małecka, Marek Suligowski i Szymon Kokociński, oceniało wokalistów w czterech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne). Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy za udział, a najlepszym wokalistom wręczono nagrody rzeczowe.    

 


 

Konkurs turystyczno-geograficzny "Poznaj Chorwację"

22 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się XVI Konkurs turystyczno-geograficzny "Poznaj Chorwację". Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Byli to uczniowie z: Gimnazjum w Mokrsku, Publicznego Gimnazjum w Konopnicy, Gimnazjum w Czarnożyłach, Gimnazjum nr 2 w Wieluniu oraz z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu. Konkurs przebiegał dwuetapowo: pierwszy etap odbył się w I LO w Wieluniu i polegał na rozwiązywaniu testu złożonego z 54 pytań. Do drugiego etapu - finału, zakwalifikowanych zostało 11 osób. Finał odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania pisemnie oraz ustnie. Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Należy dodać, że Towarzystwo Polsko-Chorwackie "Jadransko-Wielun" trzem najlepszym uczestnikom konkursu, tj. Katarzynie Majchrowskiej (I miejsce), Dominice Wodziak (II miejsce) oraz Sylwii Stępień (III miejsce), ufundowało dofinansowanie do 9-dniowej wycieczki edukacyjnej do Chorwacji, która odbędzie w dniach 3-11.08.2015 r.

 


 

Promocja zajęć w MDK

18 maja 2015 r. wychowankowie MDK-uczestnicy zajęć wokalnych, keyboardowych i tańca towarzyskiego promowali naszą placówkę w szkołach na terenie powiatu wieluńskiego. Celem wyjazdu było zachęcenie dzieci i młodzieży, aby swój wolny czas wykorzystali na rozwijanie umiejętności artystycznych i pozaartystycznych uczestnicząc w zajęciach oferowanych przez MDK.

 


 

KONCERT GITAROWY

13 maja 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu, dzieci i młodzież - uczestnicy zajęć kół gitarowych prowadzonych przez p. Andrzeja Freusa, zaprezentowali swoje umiejętności podczas koncertu gitarowego. Rodzice, dziadkowie oraz krewni mogli podziwiać postępy swoich pociech, zarówno zaczynających naukę w MDK na początku września 2014 r., jak i tych bardziej zaawansowanych, uczęszczających dłużej na zajęcia gitary.
Koncert zorganizowany został po raz drugi. Pierwszy miał miejsce w maju ubiegłego roku.

 


 

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

8 maja (piątek) podopieczne p. Zofii Szpikowskiej wzięły udział w XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Zduńskiej Woli. Wokalistki MDK-u zajęły następujące miejsca:
w kategorii klas 0-III:
Adrianna Włodarczyk - I miejsce
w kategorii klas IV-VI:
Julia Zadworna - I miejsce
Maja Ciach - wyróżnienie
w kategorii klas gimnazjalnych:
Katarzyna Panaszek - wyróżnienie
w kategorii klas ponadgimnazjalnych:
Sandra Czarnuch - III miejsce

 


 

Kwalifikacje regionalne "Wygraj sukces"

7 maja 2015 r. wokalistki Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu wzięły udział w kwalifikacjach regionalnych 20 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" w Łodzi. Do finału zakwalifikowały się Adrianna Włodarczyk oraz Sandra Czarnuch.
Ponadto wyróżnienia otrzymały Aleksandra Płatek oraz Julia Zadworna. 
Trzymamy kciuki w finale!

 


 

Konkurs plastyczny z nagrodami

W maju 2015 r. prace plastyków - uczestników zajęć naszej Placówki, zostały wyróżnione w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mały Książę w mojej wyobraźni", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych osób znalazły się:
Julia Drop - II miejsce
Marlena Jaglińska - wyróżnienie
Jagoda Pęcherz - wyróżnienie

 


 

Kolejne sukcesy naszych wokalistek

25 kwietnia wokalistki Młodzieżowego Domu Kultury wzięły udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "KUMAK" w Pabianicach. W koncercie finałowym rywalizowało 63 wokalistów i zespoły wokalne. Podopieczne naszej placówki zajęły następujące miejsca:
kat. 6 - 10 lat:
Adrianna Włodarczyk - I miejsce
Natalia Kałuzińska - II miejsce
kat. 11 - 15 lat:
Maja Ciach - wyróżnienie
Aleksandra Płatek - wyróżnienie
kat. powyżej 16 lat:
Sandra Czarnuch - I miejsce

 


 

"Pięciolinia Marzeń" w Łodzi

Wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu powróciły znów z nagrodami. Tym razem gościły w Łodzi. Podczas VII Wojewódzkiego Festiwalu Muzycznego Dzieci i Młodzieży "Pięciolinia marzeń" podopieczne p. Zofii Szpikowskiej zajęły następujące miejsca:
w 1 grupie wiekowej:
- Adrianna Włodarczyk - I miejsce
- Natalia Kałuzińska - III miejsce
- Daria Zych - wyróżnienie
w 2 grupie wiekowej:
- Maja Ciach - II miejsce
- Julia Zadworna - III miejsce
w 3 grupie wiekowej:
- Katarzyna Panaszek - II miejsce
w 4 grupie wiekowej:
- Sandra Czarnuch - I miejsce
GRATULUJEMY !

 


 

X Międzypowiatowe Spotkania Młodych Keyboardzistów

17 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu po raz 10 zorganizowane zostały Międzypowiatowe Spotkania Młodych Keyboardzistów. Gościliśmy wykonawców z  Kluczborka, Białej, Złoczewa, Ruśca oraz z Wielunia. Jury w składzie: Izabela Weber, Dorota Staszak, Zofia Szpikowska po przesłuchaniu keyboardzistów przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
Jury przeglądu nominowało 9 uczestników do finału III Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego w Bytomiu. Wśród nich znaleźli się: Antoni Dybka, Kacper Smugowski, Wiktor Ziembicki, Dominik Ciupa, Artur Mendak, Lidia Płuciennik, Krystian Bator, Szymon Kaczmarek oraz Michał Kubicki.

 


 

Ogólnopolski konkurs "Fizyczne ścieżki"

Podczas Ogólnopolskiego Konkursu "Fizyczne ścieżki" zorganizowanego w Warszawie w dniach 11 - 12 kwietnia 2015 r. uczestnicy koła młodych fizyków, podopieczni p. Zenony Stojeckiej zajęli następujące miejsca:

w kat. pokazów i doświadczeń:
I miejsce - Paulina Szwed, Karolina Stolarczyk, Szymon Pawlak

w kat. prac naukowych:
II miejsce - Paulina Szwed, Karolina Stolarczyk, Wiktor Kiejnich

 


 

Festiwal Piosenki Złoczew 2015

29 marca 2015 r. wokalistki Młodzieżowego Domu Kultury wzięły udział w organizowanym po raz dwudziesty czwarty Festiwalu Piosenki w Złoczewie. Podopieczne Zofii Szpikowskiej zajęły następujące miejsca:

w grupie wiekowej 6 - 9 lat:
- Natalia Kałuzińska - Grand Prix
- Adrianna Włodarczyk - II miejsce

w grupie wiekowej 10 - 12 lat:
- Julia Zadworna - Grand Prix
- Aleksandra Płatek - I miejsce
- Maja Ciach - II miejsce

w grupie wiekowej 16 - 20 lat:
- Sandra Czarnuch - Grand Prix

 


 

Konkurs turystyczno-geograficzny "Poznaj Włochy"

27 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się finał konkursu turystyczno-geograficznego "Poznaj Włochy" z cyklu Poznajemy Kraje Unii Europejskiej. Spośród 13-tu osób biorących udział w finale, czołowe miejsca zajęły:
Zuzanna Baranowska - I miejsce (Publiczne Gimnazjum w Czarnożyłach)
Karolina Włodarczyk - II miejsce (Publiczne Gimnazjum w Czarnożyłach)
Katarzyna Gorczycka - III miejsce (Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach)
Katarzyna Majchrowska - IV miejsce (I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu)
Alicja Puchała - V miejsce (I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu) 

 


 

I Festiwal Tańca Towarzyskiego

22 marca 2015 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu zorganizował po raz pierwszy Festiwal Tańca Towarzyskiego. W festiwalu wzięły udział pary pierwszego tanecznego kroku, tańczące w kategoriach: 6-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat., w sumie ok. 160 uczestników. Byli to tancerze ze Szkoły Podstawowej w Kurowie, Studia Tańca i Fitness Body Design, Szkoły Podstawowej w Pątnowie, Siłowni Maxim w Pajęcznie, SPSK w Drobnicach i Czernicach, Szkoły Tańca Dance Center w Działoszynie oraz z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu. Imprezie towarzyszyły pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu Mateusza Lechowskiego i Kamili Popczyk oraz pokazy par grupy zaawansowanej MDK oraz par tańczących u p. Marzeny Biedroń. Festiwal odbył się w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu. Koordynatorem festiwalu był p.Rafał Janecki - nauczyciel rytmiki oraz tańca towarzyskiego w MDK.

 


 

Wokalistki MDK zakwalifikowane do kolejnego etapu "Wygraj Sukces"

22 marca 2015 r. podopieczne MDK zakwalifikowały się do II-go etapu20. Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces". Wśród nich znalazły się:
Ada Włodarczyk (1 kat. wiekowa)
Julia Zadworna (2 kat. wiekowa)
Aleksandra Płatek (2 kat. wiekowa)
Katarzyna Panaszek (3 kat. wiekowa)
Sandra Czarnuch (4 kat. wiekowa)
Ponadto wyróżnienia otrzymały:
Natalia Kałuzińska oraz Maja Ciach
Trzymamy kciuki podczas dalszych zmagań!

 


 

II miejsce chóru w Praszce

W sobotę 21 marca 2015 r. chór MDK zajął II miejsce w VI Regionalnym Przeglądzie Pieśni Kalwaryjsko- Pasyjnej, który odbył się w Praszce.
Gratulujemy młodym chórzystom!

 


 

Sukces wokalistek na festiwalu "Warta-Song"

21 marca 2015 r. (sobota) wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu wzięły udział w XIII Regionalnym Festiwalu Wokalnym Warta-Song w Działoszynie. Podopieczne Zofii Szpikowskiej, w swoich kategoriach wiekowych zajęły następujące miejsca:
Aleksandra Płatek - I miejsce
Katarzyna Panaszek - II miejsce
Maja Ciach - III miejsce
Julia Zadworna - wyróżnienie

 


 

XI Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Optymistycznej i Turystycznej

20 marca 2015 r. (piątek) w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się, już po raz jedenasty, Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Optymistycznej i Turystycznej "Piosenka z uśmiechem". Festiwal skierowany był do dzieci i młodzieży w różnym wieku, począwszy od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, po uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych wokalistów z Wielunia i okolic. Jury festiwalu, w składzie: Izabela Weber, Grażyna Bakalarczyk oraz Sławomir Rajch, po przesłuchaniu wykonawców przyznało nagrody oraz wyróżnienia. 

 


 

Keyboardziści MDK na XIII Wojewódzkim Przeglądzie

19 marca 2015 r. w Kluczborku podczas XIII Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Keyboardzistów (eliminacji do III Ogólnopolskiego Przeglądu Keyboardowego) podopieczni p. Zbigniewa Szpikowskiego zajęli następujące miejsca:

w kategorii kl. I - III:
- Antoni Dybka - II miejsce
- Kacper Smugowski - wyróżnienie

w kategorii kl. IV - VI:
- Dominik Ciupa - III miejsce

w kategorii szkół gimnazjalnych:
- Szymon Kaczmarek - I miejsce
- Michał Kubicki - II miejsce 

 


 

Nominacje w Koninie

W dniach 13-15 marca 2015 r. podczas Ogólnopolskich Eliminacji Dzieci Śpiewających w Koninie podopieczne naszej placówki: Aleksandra Płatek (w kat. 9-11 lat) oraz Maja Ciach (w kat. 12-13 lat) zdobyły nominacje do czerwcowego 36. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. 
Niestety dwie wokalistki: Ada Włodarczyk i Julia Zadworna ze względów zdrowotnych nie mogły rywalizować w eliminacjach.

 


 

8 nagród dla plastyków MDK

6 marca 2015 r. plastycy Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu, podopieczni p. Jadwigi Rosołowskiej i Jolanty Łuczak odebrali nagrody z konkursu plastycznego "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie". Rozdanie odbyło się w Zgierzu podczas uroczystości Mszy Świętej.  
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Natalia Pietrzak, Julia Drop, Marlena Jaglińska, Natalia Dawid, Martyna Lach, Igor Dudziński, Julia Dawid oraz Alicja Dominiak.

 


 

Targi Edukacyjne 2015

26 lutego 2015 r., jak co roku placówka nasza mogła przedstawić swoją ofertę zajęć artystycznych oraz pozaartystycznych podczas Targów Edukacyjnych. Odbyły się one w budynku Hali Sportowej przy ul. Częstochowskiej. Oprócz oferty zajęć przekazaliśmy również wszystkim zainteresowanym propozycję wyjazdów w okresie letnim. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.

 


 

Konkurs piosenki poetyckiej

23 lutego 2015 r. podczas VIII Powiatowego Konkursu Piosenki Poetyckiej "Wieczór poezji przy świecach", który odbył się w II LO w Wieluniu, Katarzyna Panaszek - wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury, zajęła I miejsce w kat. szkół gimnazjalnych.

 


 

Uroczyste zakończenie ferii zimowych

W czwartek 12 lutego 2015 r. placówka nasza uroczyście zakończyła ferie zimowe. Zakończeniu towarzyszyło wręczenie nagród i dyplomów, laureatom konkursów ogłoszonych w roku 2014: 
- Turnieju Młodych Przyrodników
- XVI Wojewódzkiego konkursu plastycznego, pn. "Wśród pól, łąk i lasów". 

 


 

Feryjna akcja "Poszukujemy wokalnych perełek"

W drugim tygodniu ferii - 11 lutego 2015 r. w MDK w Wieluniu odbył się konkurs skierowany do młodych wokalistów z regionu i okolic, pn. "Poszukujemy wokalnych perełek". Akcja została przeprowadzona już po raz jedenasty. Wokalistów oceniało jury, w składzie: Zofia Szpikowska, Izabela Weber, Katarzyna Panaszek i Sandra Czarnuch

 


 

Powiatowy turniej tenisa stołowego

4 i 5 lutego 2015 r. uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów (dziewczęta i chłopcy), mogli rywalizować podczas XV Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego (dla niezrzeszonych). Turniej zorganizowany został wspólnie z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym. 

 


 

Feryjna wycieczka do Łasku i Łodzi

W środę 4 lutego 2015 r. placówka nasza zorganizowała wyjazd dla dzieci i młodzieży na lotniska do Łasku i Łodzi. Uczestnicy wycieczki zwiedzili:

- w Łasku - Lotnisko 32 Bazy Lotniczej, 
- w Łodzi - Port lotniczy im. Władysława Reymonta.

 


 

"Uchylmy drzwi do krainy baśni"

3 lutego 2015 r. w pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury oraz z Wielunia i okolic mogły bawić się podczas kostiumowego balu karnawałowego. Zorganizowany on został pod nazwą "Uchylmy drzwi do krainy baśni" już po raz siódmy. Bal prowadzony był przez nauczycieli zajęć tanecznych.

 


 

Zimowy turniej fizyków i chemików-3.02.2015 r.

Ferie zimowe to dla większości uczniów czas na odpoczynek od zajęć szkolnych - fizyki czy chemii. Jednak nie dla wszystkich. Najwięksi pasjonaci tych przedmiotów mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas zimowych, feryjnych turniejów zorganizowanych przez naszą placówkę. Konkurs fizyczny odbył się w formie doświadczeń. Z kolei konkurs chemiczny, w formie zadań. Turniej koordynowany był przez p. Z. Stojecką oraz p. E. Wieloch-Kostrzewę

 


 

Zimowy koncert "Narodziła nam się miłość"

23 stycznia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu w ramach Młodzieżowej Sceny Inicjatyw Artystycznych odbył się koncert "Narodziła nam się miłość". Tematyka koncertu nawiązywała do okresu świąt Bożego Narodzenia. W koncercie wystąpiły dzieci oraz młodzież, uczęszczające na zajęcia do naszej placówki, wokaliści p. Zofii Szpikowskiej i p. Jakuba Jurdzińskiego

 


 

Osiem aniołów dla naszych reprezentantek

Dobra passa wokalistek z MDK trwa. W Buczku, podczas XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek, podopieczne p. Zofii Szpikowskiej zdobyły osiem nagród.

W kat. 6-9 lat:
GRAND Prix - Natalia Kałuzińska
I miejsce - Ada Włodarczyk
I miejsce - Daria Zych
II miejsce - Aleksandra Płatek
W kat. 10-12 lat:
I miejsce - Maja Ciach
I miejsce - Julia Zadworna 
W kat. 13-16 lat:
GRAND PRIX - Aleksandra Kawula
I miejsce - Katarzyna Panaszek

 


 

Sukces na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W dniach 17-18.01.2015 r. wokaliści MDK w Wieluniu, podopieczni p.Zofii Szpikowskiej i p. Jakuba Jurdzińskiego, zdobyli nagrody biorąc udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek , który odbył się w Pajęcznie. Solistki, w swoich kategoriach wiekowych, zajęły następujące miejsca:

Sandra Czarnuch - I miejsce

Katarzyna Panaszek - III miejsce

Ada Włodarczyk - wyróżnienie

Chór MDK w Wieluniu zajął II miejsce (w kat. chóry/zespoły)

Cieszymy się wspólnie z wokalistami i życzymy im dalszych sukcesów!!!

 


 

Całe podium dla wokalistek z MDK podczas X Jubileuszowego Konkursu Wokalnego 

"Marzenia do spełnienia"

Podczas X Jubileuszowego Konkursu Wokalnego o nagrodę stypendialną "Marzenia do spełnienia", organizowanego w dniach 4-6.01.2015 r. przez Wieruszowski Dom Kultury, reprezentantki MDK zdobyły czołowe miejsca w kat. wiekowej 10-13 lat:

I miejsce - Aleksandra Płatek (10 lat)
II miejsce - Katarzyna Panaszek (13 lat)
III miejsce - Maja Ciach (11 lat)
wyróżnienie - Julia Zadworna (11 lat)

To wielki sukces naszych wokalistek - wśród siedmiu nagrodzonych osób w tej kategorii wiekowej, znalazły się aż 4 nasze wokalistki – podopieczne Zofii Szpikowskiej.

GRATULUJEMY!!!

 


 

Wokalistki MDK na przeglądzie w Kluczborku

11 grudnia 2014 r. wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu, podopieczne Zofii Szpikowskiej, wzięły udział w XV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Kluczborku. W przeglądzie zaprezentowało się 34 wokalistów ze szkół i placówek z województwa opolskiego i łódzkiego.
Katarzyna Panaszek zajęła I miejsce (kat. 10-14 lat)
Aleksandra Płatek - II miejsce (kat. 10-14 lat)
Ada Włodarczyk - II miejsce (kat. 7-9 lat) 

 


 

"Gdy śmierć zastuka"

W ramach Młodzieżowej Sceny Inicjatyw Artystycznych (MSIA), 5 grudnia 2014 r. 
w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu 
odbył się spektakl teatralny pt. "Gdy śmierć zastuka" (Woody Allen).
Opieka artystyczna: Jarosław Strzała
Wykonawcy: Natalia Mrugała i Karolina Szymańska

 


 

Sukces plastyczek w konkursie "Choinki Jedynki"

Podopieczne naszej placówki, uczestniczki zajęć plastycznych, 
zostały docenione w konkursie plastycznym "Choinki Jedynki"
Natalia Dawid
 (opieka artystyczna: Jadwiga Rosołowska
zdobyła nagrodę
Marlena Jaglińska (opieka artystyczna: Jolanta Łuczak
wyróżnienie.
Gratulujemy!