Małe Euro - Piłkarskie Święto w Mokrsku - 28.06.2016 r.

Wakacje już w pełni, ale nasi najmłodsi piłkarze - drużyna PMDKiS Victoria Skomlin rozpocznie je dopiero dzisiaj. Na Orliku w Mokrsku odbyły się dziś nietypowe piłkarskie zawody. Chłopcy i dziewczynki z rocznika 2006 i młodsi ze Skomlina, Mokrska, Białej i Ożarowa, podzieleni na trzyosobowe zespoły, wcielili się w gwiazdy narodowych europejskich drużyn i rozegrali małe Mistrzostwa Europy. Zabawy było co niemiara. Każdy z 12-tu uczestniczących zespołów rozegrał po 8 spotkań. Jak w prawdziwym Euro mieliśmy rozgrywki grupowe, ćwierćfinały, półfinały i końcowy wielki finał. W międzyczasie chłopcy ugoszczeni zostali posiłkiem regeneracyjnym, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, trzy najlepsze drużyny dodatkowo puchary, a najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik, oraz najmłodszy uczestnik turnieju pamiątkowe statuetki. Słynny angielski napastnik Gary Lineker powiedział kiedyś, że piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy. I u nas też tak było. Wygrała drużyna Niemiec, reprezentowana przez piłkarzy z Białej, która w finale pokonała 1:0 Francję - nasz najlepszy zespół. 3 miejsce zajęła Polska reprezentowana przez chłopców z Mokrska (trzymamy kciuki, żeby nie sprawdziło się to w prawdziwym Euro). 4-te miejsce zajęli Belgowie - nasz kolejny team. Duży sukces odniósł kolejny nasz zespół, grający jako Ukraina, który niespodziewanie awansował do ćwierćfinału i ostatecznie zajął 8-me miejsce. Czwarty skomliński zespół - Czesi zakończyli rywalizację na miejscu 12-tym.

Należy podkreślić świetną organizację turnieju. Wydaje się, że wszystkie drużyny niezależnie od zajętego miejsca bawiły się znakomicie. Dziękujemy serdecznie organizatorowi panu Arkadiuszowi Piśniakowi za zaproszenie.

Barwy PMDKiS Victorii Skomlin reprezentowali: Francuzi (Mateusz Kałuża -€“ najlepszy zawodnik turnieju, Kuba Zadworny, Staś Spodymek); Belgowie (Sebastian Małycha, Patryk Dwornicki i Adam Furman); Ukraińcy (Aleks Kaczor, Mikołaj Orłowski, Wiktoria Fraszek i Ola Idasiak); Czesi (Michał Młynek, Robert Młynek, Mikołaj Siwik i Bartek Siwik).

17. Powiatowe Igrzyska Ziemi Wieluńskiej za nami!

W dniu 19 czerwca 2016 r. odbyły się 17. Powiatowe Igrzyska Ziemi Wieluńskiej. Na stadionie w Skomlinie rywalizowali mieszkańcy powiatu i okolic. Przyjechali m.in. lekkoatleci z Wieruszowa czy piłkarze ręczni z Poddębic.

Trzecie miejsce w Finałach Miejskich Deichmann Minimistrzostw we Wrocławiu dla piłkarzy WKS-u - Wielunianie grali jako Anglia

Zawodnicy z rocznika 2005, trenujący też w ramach zajęć Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, w 1/32 finału rozbili 9:0 Monako, potem pokonali 6:1 Słowenię, wygrali 2:0 z Angolą, a w ćwierćfinale okazali się lepsi od Hiszpanii (2:1). W półfinale wieluńscy Anglicy musieli uznać wyższość Peru (1:4). Piłkarze prowadzeni przez Szymona Lacha humory poprawili sobie w meczu o 3. miejsce, w którym ograli 3:1 Australię.

We wrocławskich zawodach wystąpiła także druga ekipa WKS-u - reprezentowała Brazylię. W swoim pierwszym pojedynku pokonała 5:0 Francję, potem odprawiła Cypr (4:2), a w 1/8 finału zatrzymała ją Mikronezja. W sumie w imprezie wystartowało 76 drużyn.

Finał Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych - Licealiada 2015/16

W zawodach finałowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się 13.06.2016 r. w Łodzi  reprezentanci Zespołu Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu: Białek Daniel i Rembecki Radosław (Opiekun Witold Kubacki)  zajęli bardzo dobre 2 miejsce, ulegając w meczu finałowym drużynie z II L.O. Bełchatów, a reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu: Katarzyna Widera i Natalia Lichosik zajęły 4 miejsce (opiekun Renata Kaczmarek) 
WYNIKI MECZÓW:
CHŁOPCY:
ZS nr 3 Wieluń : Zespół Szkół Pajęczno  19 : 21
ZS nr 3 Wieluń : ZSnr3 Kutno                21: 15 
ZS nr 3 Wieluń : II LO Sieradz               21 : 16
ZS nr 3 Wieluń : ZSP 10 Łódź               21 : 10
ZS nr 3 Wieluń : ZS 1 Głowno               21 : 15
ZS nr 3 Wieluń : II LO Bełchatów             8 : 15  i  6 : 15
Ostatecznie zajęliśmy II miejsce ( I m Bełchatów , III m Głowno)
DZIEWCZĘTA:
1.Bełchatów- ZS1              5:21
2.Ozorków-ZS1 Wieluń     21:10
3.Żychlin-ZS1 Wieluń       10:21
4.XIILOŁódz-ZS1 Wieluń  21:13
5.Abis-ZS1 WIELUŃ         21:10

Półfinał Mistrzostw Województwa w plażowej piłce siatkowej w ramach Licealiady 2015/16

30.05.2016r. w Burzeninie odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa w plażowej piłce siatkowej w ramach Licealiady 2015/16. Natalia Lichosik i Katarzyna Widera reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu wygrały ten turniej, a Daniel Białek i Radosław Rembecki  z Zespołu Szkół nr 3 im. M. Kopernika zajęli 2 miejsce. Obie reprezentacje awansowały do Finałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 13.06.2016r. w Łodzi. 4 miejsce, ale nie premiowane awansem zajęli Artur Bartosik i Karol Szczupak z Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu.

Półfinały Wojewódzkie w Piłce Nożnej-30.05.2016 r.

Bardzo dobrze spisały się zespoły z naszego powiatu podczas Półfinałów Wojewódzkich w Piłce Nożnej Dziewcząt, które odbyły się 30 maja na wieluńskim "Orliku". Gimnazjum w Czarnożyłach zajęło drugie miejsce, a Gimnazjum nr 1 w Wieluniu uzyskało trzecią lokatę
Natomiast kilka dni wcześniej w Sieradzu chłopcy z wieluńskiej "Jedynki" wygrali Półfinały Wojewódzkie i awansowali do Finału Wojewódzkiego.

WYNIKI DZIEWCZĄT

 

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach "Gimnazjady 2015/2016"

W dniu 23.05.2016 r. na „Orliku” w Wieluniu zostały rozegrane  Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach „Gimnazjady 2015-2016”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz WOSIR Wieluń i Gimnazjum nr 1 w Wieluniu. W mistrzostwach wzięło udział 10 szkół, 6 w kategorii dziewcząt i 4 w kategorii chłopców.

WYNIKI

 

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w plażowej piłce siatkowej w ramach Licealiady 2015/16

19.05.2016 r. na obiektach WOSiR w Wieluniu zostały rozegrane  Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2015/16. Białek Daniel i Rembecki Radosław z ZS nr 3 oraz Katarzyna Widera i Natalia Lichosik z ZS nr 1 w Wieluniu zostali zwycięzcami turnieju i awansowali do Półfinałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 30.05.2016 r. w Burzeninie. Współorganizatorem tego turnieju był Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji.


WYNIKI DZIEWCZĘTA

WYNIKI CHŁOPCY