Błąd
  • insufficient image data in file `/home/j8075/domains/old.pmdkis-wielun.pl/public_html/cache/preview/313e1f39aa62757740988a04bac61480.jpg' @ error/jpeg.c/ReadOneJPEGImage/1135

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2019

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 2019

W dniach 7-15 sierpnia 2019 r. 41 osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w kolejnej edukacyjnej wycieczce do Chorwacji. Podczas wyprawy mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki wysp północnej Chorwacji: Krk, Rab, Pag. Uczestnicy wycieczki mogli odpoczywać na plażach w następujących miejscowościach: Crikvenica, Novi Vinodolski, Vbrnik, Baśka, Zrce, Suha Punta, Lopar, Senj. Podczas wyprawy uczestniczyliśmy w Senjskim Letnim Karnawale w zaprzyjaźnionym z powiatem wieluńskim mieście Senj, gdzie też korzystaliśmy z gościnności miejscowej szkoły. W drodze powrotnej zwiedziliśmy stolicę Chorwacji Zagrzeb. Organizatorem wyjazdu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Towarzystwo Polsko Chorwackie Jadransko - Wieluń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za zdyscyplinowanie i mimo różnych niedogodności za wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu.


 

XX Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację"

W dniu 2.04.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbyła się dwudziesta jubileuszowa edycja konkursu turystyczno – geograficznego „Poznaj Chorwację”. Jury w składzie Pan Paweł Packi, Pan Włodzimierz Kałczak i Pan Jerzy Nowakowski po części pisemnej wytypowało 10 laureatów do drugiego etapu – części ustnej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie jego laureatom. Wyniki konkursu zamieszczone są na naszej stronie internetowej w zakładce konkursy. Podczas części finałowej honorowymi członkiniami jury były: Pani Marta Strzelecka Tokarska – laureatka pierwszej edycji konkursu i Dominika Wodziak – laureatka kilku ostatnich edycji konkursu. Gościem honorowym tegorocznego konkursu był ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Pan Tomislav Vidošević w towarzystwie Starosty Wieluńskiego Pana Marka Kielera. Konkurs obserwowali również przebywający w Wieluniu goście z zaprzyjaźnionych chorwackich szkół z Varaždinu, Ludbregu. Dziękujemy pracownikom PMDKiS oraz Sejmikowi Młodzieży Powiatu Wieluńskiego za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.


 

Oferta wycieczki edukacyjnej do Chorwacji - sierpień 2019


 

REGULAMIN XX Jubileuszowego konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację" 2019

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2018

insufficient image data in file `/home/j8075/domains/old.pmdkis-wielun.pl/public_html/cache/preview/313e1f39aa62757740988a04bac61480.jpg' @ error/jpeg.c/ReadOneJPEGImage/1135

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 2018

W dniach 8-16 sierpnia 2018 r. 41 osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w kolejnej edukacyjnej wycieczce do Chorwacji. Młodzież zwiedziła adriatyckie wyspy: Krk, Rab, Pag, mogła odpoczywać na plażach w następujących miejscowościach: Crikvenica, Novi Vinodolski, Punat, Vbrnik, Lopar, Senj. Podczas wyprawy uczestniczyliśmy w Senjskim Letnim Karnawale w zaprzyjaźnionym z powiatem wieluńskim mieście Senj, gdzie też korzystaliśmy z gościnności miejscowej szkoły. W drodze powrotnej zwiedziliśmy stolicę Chorwacji Zagrzeb. Organizatorem wyjazdu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Towarzystwo Polsko Chorwackie Jadransko - Wieluń.

{gallery}rok_2017_2018/Chorwacja_2018{/gallery}


 

Oferta wycieczki edukacyjnej do Chorwacji - sierpień 2018


 

XIX Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację"

W dniu 15.05.2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym domu Kultury i Sportu w Wieluniu został zorganizowany XIX Konkurs turystyczno – geograficzny „Poznaj Chorwację”. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Towarzystwem Polsko Chorwackim „Jadransko – Wieluń” oraz Starostwem Powiatowym w Wieluniu. Po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych jury w składzie: Paweł Packi, Grażyna Kałczak, Włodzimierz Kałczak wyłoniło finałową jedenastkę uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wieluńskiego, którzy zostali zakwalifikowani do II części konkursu gdzie wszyscy odpowiadali pisemnie na te same pytania.
Wyniki XIX edycji konkursu „Poznaj Chorwację”:
1. Dominika Wodziak I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
2. Natalia Smorawa I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
3. Daria Karbowiak I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
4. Katarzyna Łęgosz I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
5. Mikołaj Machelski I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji kolejnej edycji konkursu.

{gallery}rok_2017_2018/konkurs_poznaj_chorwacje_2018{/gallery}


 

XIX Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację" - maj 2018

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2017

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 9.08. - 17.08.2017 r.

W dniach 9-17 sierpnia 2017r. 43 osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w kolejnej edukacyjnej wycieczce do Chorwacji. Młodzież zwiedziła adriatyckie wyspy: Krk, Rab, Pag, mogła plażować na plażach w następujących miejscowościach: Crikvenica, Malinska, Zrce, Baśka, Lopar, Senj. Podczas wyprawy uczestniczyliśmy w Senjskim Letnim Karnawale w zaprzyjaźnionym z powiatem wieluńskim miastem Senj, gdzie też korzystaliśmy z gościnności miejscowej szkoły. W drodze powrotnej zwiedziliśmy stolicę Chorwacji Zagrzeb. Organizatorem wyjazdu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Towarzystwo Polsko Chorwackie Jadransko - Wieluń.

 


Wyniki XVIII Konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację"

W dniu 18.05.2017 roku w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się finał konkursu "Poznaj Chorwację". Do konkursu zgłosiło się 39 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych do puli finałowej zakwalifikowało się dziewięć osób. Największą wiedzą o Chorwacji wykazała się Dominika Wodziak z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu, zajmując I miejsce, II miejsce zajęła również uczennica I LO - Katarzyna Łęgosz, a III miejsce uzyskał Patryk Mariański z Gimnazjum w Czarnożyłach. Z pozostałymi wynikami konkursu można zapoznać się na naszej stronie internetowej wchodząc w zakładkę konkursy. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować kolejną edycję konkursu.

WYNIKI

  


 Oferta wycieczki edukacyjnej do Chorwacji 2017

 


 XVIII Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację" 2017

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2016

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 10-18.08.2016 r.

Podczas wycieczki edukacyjnej do Chorwacji uczestnicy zwiedzili:

- miasto Senj i twierdzę Nehaj

- wyspę Rab (miasto Rab, plaża San Marino)

- miejscowość Novi Vinodolski

- wyspę Krk (miasto Krk, plaża Vbrnik, przeprawa łodzią z Crikvenicy do miejscowości Vbrnik)

- wyspę Pag (miasto Novalija, plaża Zrce)

- miasto Zagrzeb


 

Wyniki XVII konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację"

13 maja 2016 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się finał XVII Konkursu turystyczno-geograficznego "Poznaj Chorwację". Finał poprzedzony był eliminacjami, które przebiegały w formie testowej i odbyły się 11 maja 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu. Spośród 24 osób (uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), które zgłosiły się na konkurs, do puli finałowej zakwalifikowanych zostało 11. Komisja w składzie: Włodzimierz Kałczak - emerytowany dyrektor MDK w Wieluniu, Zofia Szpikowska - wicedyrektor PMDKiS w Wieluniu, Karolina Łasicka - inspektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Wieluniu, wyłoniła najlepszą piątkę. 

I miejsce zajęła Dominika Wodziak z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku (Gimnazjum), II miejsce zajęła Paulina Załęcka z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu, III miejsce zajęła Karolina Włodarczyk z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu, IV miejsce zajęła Katarzyna Łęgosz z Gimnazjum w Czarnożyłach, V miejsce zajęła Joanna Kluska z Zespołu Szkół i Przedszkola w Mokrsku (Gimnazjum). Szczegółowy protokół z przebiegu konkursu znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce konkursy.

Gościem honorowym finału XVII Konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację" był Pan Marijan Barić - Attache Ambasady Republiki Chorwacji w Polsce.

WYNIKI


Oferta wycieczki do Chorwacji - lato 2016 

XVII Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację" 2016

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2015

Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 3.08 - 11.08.2015

 

Program wycieczki edukacyjnej obejmował następujące miejsca:

- wyspę Rab (miasto Rab)

- wyspę Goli

- wyspę Pag

- miejscowość Crikvenica

- miasto Senj (twierdzę Nehaj)-udział w 44 Międzynarodowym Senjskim Letnim Karnawale

- wyspę Krk (miasto i plaża Vrbnik)

- miasto Ljubljana (Słowenia)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! 

  


 

Wyniki XVI konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację"

22 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się XVI Konkurs turystyczno-geograficzny "Poznaj Chorwację". Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Byli to uczniowie z: Gimnazjum w Mokrsku, Publicznego Gimnazjum w Konopnicy, Gimnazjum w Czarnożyłach, Gimnazjum nr 2 w Wieluniu oraz z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu. Konkurs przebiegał dwuetapowo: pierwszy etap odbył się w I LO w Wieluniu i polegał na rozwiązywaniu testu złożonego z 54 pytań. Do drugiego etapu - finału, zakwalifikowanych zostało 11 osób. Finał odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania pisemnie oraz ustnie. Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Należy dodać, że Towarzystwo Polsko-Chorwackie "Jadransko-Wielun" trzem najlepszym uczestnikom konkursu, tj. Katarzynie Majchrowskiej (I miejsce), Dominice Wodziak (II miejsce) oraz Sylwii Stępień (III miejsce), ufundowało dofinansowanie do 9-dniowej wycieczki edukacyjnej do Chorwacji, która odbędzie w dniach 3-11.08.2015 r.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

WYNIKI

  


 

Oferta wycieczki do Chorwacji - lato 2015


 

XVI Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację" 2015

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2014

Fotoreportaż z wycieczki edukacyjnej do Chorwacji w dniach 6.08 - 14.08.2014

 

Podczas wycieczki edukacyjnej do Chorwacji zwiedziliśmy:

- miasto Senj (twierdzę Nehaj) - udział w barwnym korowodzie ulicznym organizowanym w ramach   

   Międzynarodowego  Letniego Karnawału

- wyspę Rab (miasto Rab)

- miejscowość Novi Vinodolski

- wyspę Krk (plaża Baska)

- wyspę Goli

- wyspę Grgur

- wyspę Pag (miasto Novalija)

- miasto Ljubljana (Słowenia)


 

Wyniki XV Jubileuszowego Konkursu turystyczno - geograficznego "Poznaj Chorwację"

29 maja 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się finał XV jubileuszowego konkursu turystyczno-geograficznego "Poznaj Chorwację".

Na konkurs zgłosiło się 38 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy rozwiązywali test. Do puli finałowej zakwalifikowanych zostało 12 osób. Uczestnicy konkursu odpowiadali na wylosowane pytania pisemnie oraz ustnie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

WYNIKI

  


 

Konkurs "Poznaj Chorwację" 2014

 


 

Wycieczka do Chorwacji - lato 2014

Wydarzenia Towarzystwa Polsko-Chorwackiego "JADRANSKO-WIELUŃ" - rok 2013

Członkowie Zarządu Towarzystwa Polsko - Chorwackiego "Jadransko - Wieluń" z wizytą u studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - 5.12.2013


 

Fotoserwis z wycieczki edukacyjnej do Chorwacji w dniach 7.08 - 15.08.2013

Podczas 9 – dniowej wycieczki do Chorwacji zwiedziliśmy:

  •   Plitvickie Jeziora
  •   miasto Senj (twierdzę Nehaj) - udział w barwnym korowodzie ulicznym organizowanym w ramach Międzynarodowego   Letniego Karnawału
  •   wyspę Rab (miasto Rab)
  •   miejscowość Novi Vinodolski
  •   wyspę Krk (miasto Krk)
  •   miejscowości: Rijeka i Opatija
  •   wyspę Cres (miasto Cres)
  •   wyspę Pag (miasto Novalija)
  •   miasto Zagrzeb

 

Konkurs "Poznaj Chorwację" rozstrzygnięty

24 maja 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu został rozstrzygnięty XIV konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację". Organizatorami konkursu byli: Starosta Wieluński, Zarząd Towarzystwa Polsko - Chorwackiego "Jadransko - Wieluń" w Wieluniu, Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu. Patronat nad XIV edycją konkursu objął Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Warszawie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich 22 maja 2013 r. w I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu 34 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozwiązywało test. Do puli finałowej zakwalifikowało się 11 osób. Najlepszy okazał się Maciej Łyskawa z I LO im. T. Kościuszki zdobywając 74 punkty. Drugie miejsce zajął Michał Pawlik z Gimnazjum nr 2 w Wieluniu, trzecie - Szymon Józefat z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu, czwarte - Katarzyna Majchrowska z Gimnazjum nr 2 w Wieluniu, a piąte miejsce zajęła Paulina Gajewska z Gimnazjum nr 2 w Wieluniu.

WYNIKI

 


 

"Dni Senj" (CHORWACJA)

W dniach 19 - 24.04.2013 r. gościła w partnerskim mieście Senj nad Adriatykiem oficjalna kilkuosobowa delegacja Starostwa Powiatowego w Wieluniu. Delegacji przewodniczył Starosta Wieluński Andrzej Stępień. W składzie delegacji znaleźli się także członkowie Zarządu Towarzystwa Polsko - Chorwackiego "Jadransko - Wieluń". Siedzibą Towarzystwa, które powstało w 2001 roku jest Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu. W trakcie pobytu w Senj, które w tych dniach świętowało Dni swego Patrona Św. Jerzego, nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej "Wieluń i Ziemia Wieluńska" (30 fotografii o wymiarach 70 X 90 cm). Ponadto na siedmiu banerach (rolapach) zaprezentowane zostały zdjęcia przedstawiające 13 - letnią współpracę Powiatu i Miasta Wielunia z Senj. Należy jeszcze dodać, że wizyta delegacji w Chorwacji nastąpiła na zaproszenie Burmistrza i Rady Miejskiej Senj.

           W trakcie pobytu delegacji Powiatu Wieluńskiego nad Adriatykiem, prezes Zarządu Towarzystwa Polsko - Chorwackiego "Jadransko - Wieluń", Zenon Kołodziej otrzymał z rąk burmistrza i przewodniczącego rady, tytuł honorowego obywatela miasta Senj.

Fotoserwis z pobytu delegacji Powiatu Wieluńskiego w Senj

 

 


 

Konkurs poznaj Chorwację 2013


 

Wycieczka do Chorwacji