Piłkarze nożni po obozie w Opalenicy - rocznik 2005

Przez sześć dni młodzi piłkarze WKS-u Siatkarza Wieluń z rocznika 2005 trenowali w Opalenicy. W obozie uczestniczyło 17 podopiecznych Szymona Lacha. Drużyna trenowała dwa razy dziennie, czasem zajęcia zastępowały sparingi. Wukaesiacy ulegli 1:4 Szkółce Piłki Nożnej Szamotuły, przegrali 0:7 z Wartą Poznań, a w dwóch testach z Elaną Toruń zremisowali 7:7 i ulegli 4:7. Wieczorami wieluńscy piłkarze korzystali z odnowy - basenu, sauny czy jacuzzi. Byli też w parku linowym. Uczestnicy obozu trenują w ramach zajęć Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.

XVIII Powiatowe Igrzyska Ziemi Wieluńskiej - 18.06.2017 r.

W dniu 18.06.2017 r. na stadionie w Skomlinie odbyły się XVIII Powiatowe Igrzyska Ziemi Wieluńskiej. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Wieluniu i Gmina Skomlin. Nauczyciele sekcji sportowych Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zapewnili obsługę sędziowską wszystkich konkurencji sportowych. Dziękujemy wszystkim nauczycielom PMDKiS za zaangażowanie w przeprowadzenie konkurencji sportowych.

WYNIKI

Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej w ramach Licealiady 2016/17

W dniu 13.06.2017 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zostały rozegrane Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2016/17Powiat wieluński reprezentowały drużyny z I LO, ZS nr 1 i ZS nr 2. 

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 7 drużyn. Turniej wygrały Natalia Lichosik , Katarzyna Widera i Klaudia Bochenek z Zespołu Szkół nr 1, które w finale pokonały Monikę Janecką ,Paulinę Buczak i Wiktorię Paduszyńską z I Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunem zwycięskiej drużyny był Zygmunt Boryczka. Dwie pierwsze drużyny będą reprezentować powiat wieluński w Finałach Mistrzostw Województwa, które odbędą się 19.06.2017 r. w Łodzi.

W rywalizacji chłopców brało udział 7 drużyn. Wygrała drużyna z I LO w Sieradzu, która w finale pokonała reprezentację II LO w Sieradzu. Trzecie miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu: Jakub Amanowicza, Dominik Sobański i Tadeusz Jakubczyk. Opiekunem drużyny wieluńskiej był Andrzej Strzała. Dwie pierwsze drużyny awansowały do Finałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 19.06.2017 r. w Łodzi.

WYNIKI

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach "Gimnazjady 2016-2017"

W dniu 05.06.2017 r. na „Orliku” w Wieluniu zostały rozegrane  Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach „Gimnazjady 2016-2017”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz WOSiR Wieluń i Gimnazjum nr 1 w Wieluniu. W mistrzostwach wzięło udział 12 szkół, 5 w kategorii dziewcząt i 7 w kategorii chłopców. Wśród dziewcząt komplet zwycięstw uzyskały dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Wieluniu zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu z jedną porażką uplasowały się dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Wieluniu. Chłopcy grali w 2 grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum z Załęcza Małego, a drugie Gimnazjum z Ostrówka. Zespoły, które zajęły  miejsca I-II,  zagrają w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 13 czerwca 2017 r. w Burzeninie.

WYNIKI

Półfinały Wojewódzkie w Piłce Nożnej Chłopców - 31.05.2017 r.

Bardzo dobrze wypadły zespoły z powiatu wieluńskiego podczas półfinału wojewódzkiego w piłce nożnej chłopców rozegranego w Mokrsku. W finale bowiem spotkały się gimnazja z Mokrska i Wierzchlasa. Szkoła z Wierzchlasa po jednobramkowym zwycięstwie uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego. Gratulacje !

WYNIKI

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Plażowej Licealiada 2016/17

W dniu 29.05.2017 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zostały rozegrane  Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2016/17. W rywalizacji chłopców brało udział 9 drużyn z 5 szkół wieluńskich. Wygrała drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w składzie Artur Bartosik i Karol Szczupak, którzy w finale pokonali Jakuba Amanowicza i Pawła Hillera z I Liceum Ogólnokształcącego 2 : 0. Opiekunami zwycięskiej  drużyny byli: Iwona Janecka i Dariusz Fitas. Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 3 – Nawrocki Adrian i Konrad Kuźnik, która pokonała Mateusza Golusa i Kamila Szeląga z Zespołu Szkół nr 1. Dwie pierwsze drużyny będą reprezentować powiat wieluński w Półfinałach Mistrzostw Województwa, które odbędą się 13.06.2017 r. w Wieluniu.

Punktacja końcowa rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w tym turnieju :

1.    Zespół Szkół nr 2  im. J. Długosza w Wieluniu

2.    I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu

3.    Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu

4.    Zespół Szkół nr 1  w Wieluniu

5.    II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 11 drużyn z 6 wieluńskich szkół. Turniej wygrały Monika Janecka i Paulina Buczak z I Liceum Ogólnokształcącego, które w finale pokonały drugą drużynę ze swojej szkoły – Wiktorię Paduszyńską i Julię Tomczak 2 : 0. Opiekunem drużyn był Andrzej Strzała. Trzecie miejsce zajęły Natalia Lichosik, Katarzyna Widera i Katarzyna Gruszka z Zespołu Szkół nr 1, które również pokonały drugą drużynę ze swojej szkoły – Klaudię Bochenek,Martynę Czerniak i Dajanę Wróbel wynikiem 2 : 0. Dwie pierwsze drużyny będą reprezentować powiat wieluński w Półfinałach Mistrzostw Województwa, które odbędą się 13.06.2017 r. w Wieluniu.

Punktacja końcowa rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w tym turnieju :

1.    I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu

2.    Zespół Szkół nr 1  w Wieluniu

3.    Zespół Szkół nr 2  im. J. Długosza w Wieluniu

4.    II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu

5.    Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Bp. T. Kubiny

6.    Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu

II Ogólnopolski Turniej Forza Cup Chłopców rocznik 2004-2005

W dniu 28.05.2017 r. drużyna chłopców rocznik 2004-2005 występująca w barwach MKS -u i trenujących w PMDKiS, wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Forza Cup. W turnieju wzięło udział 9 drużyn. W grupie MKS wygrywa kolejno: z Forza Wrocław 6:2, Gwardią Opole 5:2, UKS 9 Legnica 8:5. Przegrywamy 6:2 z SPR Bór Oborniki Śląskie. W półfinale przegrywamy 4:6 z UKS Olimp Grodków. W meczu o III miejsce wygrywamy z Anilaną Łódź 7:5. I miejsce po rzutach karnych wygrywa UKS Olimp Grodków przed UKS 9 Legnica. Podziękowania dla rodziców, którzy nas dopingowali!

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach "Gimnazjady 2016/2017"

W dniu 19.05.2017 r. w Ostrówku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach „Gimnazjady 2016-2017”. W mistrzostwach wzięło udział 7 szkół. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których grały systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 1 w Wieluniu, który będzie reprezentował nasz powiat podczas półfinałów wojewódzkich w dniu 26 maja 2017 r. w Zduńskiej Woli. 

W dniu 22.05.2017 r. w Wieluniu na miejscowym „Orliku” został rozegrany Finał Powiatowy Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców w ramach „Gimnazjady 2016-2017”. W mistrzostwach wzięło udział 16 szkół, które wcześniej grały w czterech grupach eliminacyjnych. Szkoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne, zagrały w finale powiatowym, który został rozegrany na boisku „Orlik” w Wieluniu. Szkoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Mistrzem Powiatu Wieluńskiego w ramach „Gimnazjady 2016-2017” został zespół Gimnazjum z Mokrska, drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Wierzchlasa. Oba te zespoły będą reprezentowały nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 31 maja 2017 r. w Mokrsku. 

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy , Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu oraz WOSiR w Wieluniu.

WYNIKI DZIEWCZĘTA

WYNIKI CHŁOPCY