Półfinały Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2016/17

W dniach 20.04.2017 r. w Zduńskiej Woli i 21.04.2017 r. w Łasku odbyły się PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW rozgrywane w ramach Licealiady 2016/17. W Zduńskiej Woli rywalizowały dziewczęta. Powiat wieluński reprezentowały uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki (opiekun E. Bukowiecka), które wygrały te zawody i awansowały do finału wojewódzkiego. W Łasku powiat wieluński reprezentowali chłopcy również z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki (opiekun G. Żabicki) i zajęli 2 miejsce.
Dziewczęta z I L.O Z Wielunia w grupie miały tylko I LO Zduńska Wola i wygrały 6:1. W finale grały z Zespołem Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. W podstawowym czasie 2x15 było 1:1. Była więc dogrywka 2x5. W ostatnich minutach sędzia podyktował rzut karny, bo zawodniczka ze Zduńskiej Woli dotknęła piłkę w polu karnym ręką. Rzut karny wykonywała Justyna Roszczyk. Tym sposobem dziewczęta z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu wygrały  2:1 i awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Województwa, które odbędą się 25.04.2017r. w Zgierzu.
SKŁAD DRUŻYNY: Pawlak Aleksandra, Jajczak Marta, Janik Weronika, Roszczyk Justyna, Ochocka Justyna, Różańska Marta, Łuszczyk Monika, Cichecka Aleksandra, Felusiak Nicola, Szydło Daria, opiekun drużyny : Edyta Bukowiecka
Chłopcy rywalizowali w Łasku. W swoim pierwszym meczu reprezentanci I LO w Wieluniu pokonali 2:1 chłopców ze Zduńskiej Woli. W meczu finałowym przegrali z reprezentantami Sieradza 3:1. Opiekunem drużyny był Grzegorz Żabicki